PERFORMANS ANALİZİ
Buradasınız: Anasayfa / PERFORMANS ANALİZİ
PERFORMANS ANALİZİ

Firmamız Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından yetkili özel bir kuruluştur. Firmamız uzman kadrosu ile Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak yapı incelemesi, performans analizi ve gerekli ise güçlendirme çalışmaları ile sizlere doğru ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Yapılan analizler; zemin etüdü, bina mevcut malzeme analizi, beton basınç dayanımının tayini, donatı röntgen cihazıyla kolon ve kirişlerdeki donatıların saptanması, bina statik rölevesinin çıkarılması, tüm binanın modellenerek statik ve dinamik analizlerinin hesaplanması, 2018 deprem yönetmeliği kapsamında lineer ve/veya nonlineer kapasiteleri gösteren rapor hazırlanması, yetersiz yapı elemanı tespit edilmesi halinde güçlendirme projesinin yapılmasıdır.

DONATI OKUMA

>   Beton yapı içersindeki donatı çubukları tespit eder. Cihaz manyetik alan oluşturarak, bu manyetik alan içerisindeki manyetik malzemelerden dolayı oluşan manyetik alan değişimini ölçer. Bu değişiklik cihaz ekranında gösterilir.

 

KAROT

>   Sertleşmiş betondan silindir şeklinde alınarak test yapılır ve bunun sonucunda beton basınç dayanımı, karot alma, yoğunluk değerleri belirlenir.

 

DONATI SIYIRMA

>   Laboratuvarımızda donatı sıyırma testlerimiz profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile sorunsuz şekilde tamamlanarak siz değerli müşterilemize teslim edilmektedir.

 
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın