Hizmetlerimiz
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz
Verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz
SU ANALİZİ

SU ANALİZİ

Laboratuvarımız su analizlerinde TÜRKAK tan TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite laboratuvardır. Analizler TS EN 1008'e göre yapılmaktadır.

TOPRAK ANALİZİ

TOPRAK ANALİZİ

Toprak analizi maliyeti düşük ve kaliteli bir tarım için mutlak şarttır. Bitkinin isteği olan gübre cinsini ve miktarını bilmek , en uygun zamanda ve ne şekilde toprağa verilmesini bilmek demek üretici açısından maliyeti düşüren en önemli özelliklerdendir.Toprak analizinin önemi burada vurgulanır, analizi yapılan toprağa ekilecek bitki , gübre miktarı ve cinsi hatta gübreleme şekli analizler sonucu ortaya çıkar. Laboratuvarımız toprak analizleri kapsamında GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI’ndan yetkili laboratuvardır.

AGREGA DENEYLERİ

AGREGA DENEYLERİ

Kum, çakıl, kırma taş, cüruf gibi çeşitli büyüklükteki taneli malzemelere agrega denir.Agregalar bağlayıcılar yardımıyla beton yapımında kullanılır ve betonun yaklaşık %70-75’ini oluştur.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış binaların ciddi can ve mal kaybına neden olduğunu İzmit, Adapazarı, Erzincan ve en son Van depreminde hep beraber yaşadık. Bu mevcut kötü binaların vatandaşların talebi ile kredi desteği, harç ve vergi muafiyetleri sağlayarak depreme dayanıklı sosyal ve yeşil alanlara sahip modern estetik binalara dönüşmesi için 31.05.2012 tarihinde 6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunu çıkmıştır. Kentsel dönüşüm kanunu ile depreme dayanıksız eski ekonomik ömrünü tamamlamış evinizi, binanızı, iş yerinizi başka bir yere kaydırılma korkusu yaşamadan kentsel dönüşüm avantajlarından yararlanarak yeniden inşa edebilirsiniz. Bunun için belediye, TOKİ veya bakanlığı beklemenize gerek yoktur. KAY-YAP YAPI ANALİZ LABORATUVARI'na başvurmanız yeterlidir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın